Kategorija D

Motorna vozila projektirana i izrađena za prijevoz više od osam putnika uz vozača, motorna vozila ove kategorije mogu se kombinirati s priključnim vozilom čija najveća dopuštena masa nije veća od 750 kg.
– minimalna starosna dob za kategoriju D je 24 godine.
UVIJETI ZA UPIS U AUTOŠKOLU :
- minimalna starosna dob 23 godina i 6 mjeseci i posjedovanje vozačke dozvole B ili C kategorije ili
- minimalna starosna dob 20 godina i 6 mjeseci te posjedovanje vozačke dozvole B ili C kategorije te obvezno posjedovanje početne kvalifikacije dobivene sukladno propisu u cestovnom prometu
- minimalna starosna dob 20 godina i 6 mjeseci te posjedovanje vozačke dozvole B ili C kategorije te obvezno posjedovanje ubrzane početne kvalifikacije dobivene sukladno propisu u cestovnom prometu ( za linijski prijevoz putnika do 50 km).

Proces polaganja vozačkog ispita:

 • 1Lječničko uvjerenje

  Uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti za upravljanje vozilom dobijete nakon obavljenog liječničkog pregleda koji možete obaviti na Medicini rada, u Zadru na dvije lokacije.
 • 2Nastava iz prometnih propisa PSP,polaganje PSP-a

  Nastava traje 10 sati i održava se u prijepodnevnim i/ili poslijepodnevnim satima u prostorijama autoškole (kod nas možete nabaviti svu potrebnu literaturu).
 • 3Upravljanje motornim vozilom UMV praktični dio

  akon položenog pismenog ispita upućujete se na obuku koja traje min. 20 sati kad posjedujete C kategoriju. Ako posjedujete B kategoriju obuka traje 25 sati. Obuku obavljate s našim instruktorima vožnje u terminima koji se usklađuju sa Vašim željama i mogućnostima.
 • 4Polaganje ispita upravljanje motornim vozilom UMV kraj

  akon što ste položili ispite iz PPSP i PPP te uspješno odradili praktični dio obuke prijavljujete završni ispit UV. Nakon uspješno položenog ispita vožnje od ovlaštenog ispitivača Hrvatskog autokluba, ispitivač šalje elektronsko uvjerenje o položenom vozačkom ispitu u PU. Nakon položenog vozačkog ispita potrebno se javiti u PU zajedno sa lječničkim uvjerenjem, vozačkom dozvolom i osobnom iskaznicom.